utorok 7. augusta 2012

bike friendly


Mám bicykel a verte tomu či nie, používam ho ho ako dopravný prostriedok. Skoro každý deň na ňom chodím do práce, na kávu, či do krčmy (rozumej nádvorie SNG a KC dunaj). Milujem ho. Ten môj sa volá Alizee a mám ho už 3 roky. Keď som ho kupovala, tak o mestské bicykle nebol veľký záujem a teraz sú všade...darmo, stala sa z nich módna záležitosť, priam módny doplnok. Príde mi naozaj smiešne, ako sa niektoré slečny tvária, že brázdia ulice veľkomesta na rozkošných dizajnových bikoch, 10cm ihlách a maxisukniach. V reálnom živote by sa najskôr zabili a taký bike by nemohli nechať z očí ani na 5 minút...
Napriek všetkému je tento trend veľmi pozitívny a dúfam, že čoskoro to tu bude aspoň trochu ako v Kodani, ktorá je považovaná za najviac bike friendly mesto na svete. Jazdiť tam na biku bola radosť, hlavne keď viete, že ho máte vždy kde zaparkovať, nie ako tu, kde často pred obchodom/kaviaňou krúžim aj 20min a nakoniec to vzdám (v eurovey napr.).
Dnes som v skrini objavila tieto sandále, ktoré som pred cca 13 rokmi kúpila v Grécku na trhu...a sú mi stále dobré a držia!
wearing: HM tshirt, shorts second hand, shoes- old from Greece, handbag vintage from mum
Bike: DEMA
P.S. RIP Anna Piaggi, the ultimate fashionista :( We will miss your eccentricity...

7 komentárov:

 1. závidím ti! ten môj je na balkóne a využívam ho strašne málo, hanba mi :(

  OdpovedaťOdstrániť
 2. podľa mňa je ten trend super. Rozhodne lepší ako trend blond cicušiek aka "musím mať drahé auto. Najlepšie audi alebo medveďa" ... rozhodne veľmi eko friendly trend a ktomu to aspoň na uliciach a v peších zónach v starom meste vyzerá veľmi pekne. Tiež dúfam, že to bude raz u nás aspoň zo štvrtiny také, ako v Kodani, alebo aj v Talianskych mestečkách :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ať žijou kola! Já bych moc ráda aspoň kousek Holandska přenesla do ČR :-)

  WorldByBella

  OdpovedaťOdstrániť
 4. bez kola v lete ani ranu :)


  xxx
  www.cristeene.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. po meste sa ja práveže nebicyklujem a chodím skôr pešo :D ale v poslednej dobe brázdim poľné cesty a tak :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tieto bajkove fotky, to je krasa :)

  OdpovedaťOdstrániť