piatok 27. augusta 2010

brazilian fashion

neviem či to tu už zaznelo, ale som maniačka na Brazíliu. Milujem krajinu samotnú, ľudí, pláže, módu, jedlo...je veľa vecí, ktoré na Brazílií neznášam, ale tak nebudem si znepríjemňovať deň tým, že tu o nich budem písať.
Čo sa týka brazilskej módy a samotného brazilského fashion weeku, tak veľa miest má svoje lokálne, ale do medzinárodného povedomia sa dostal hlavne ten v Rio a Sao Paulo. Mne osobne sa viac pači ten v SP lebo Rio to sú samé miniatúrne bikiny, ktoré si ja obliecť nemôžem a ktoré sú tak malé, že je v nich žena podstate nahá. V SP si ľudia obliekajú aj normálne oblečenie (tj. nie plavky :)) a celkovo mám pocit, že tam vládne kreatívnejšia atmosféra, ktorá nie je zameraná na pláž a všetko s ňou spojené.
K pár menám, ktoré sú známe aj mimo Brazíliu patria určite Alexandre Herchcovitch, Rosa Chá, Colcci, Joao Pimenta ...
Postupne vám predstavím svojich obľúbencov.

ALEXANDRE HERCHCOVITCH

38 ročný návrhar predstavil svoju kolekciu prvý-krát v roku 1994. Jeho modely sa okrem rodnej Brazílie predvádzajú na fashion weekoch v Paríži, Londýne, New Yorku.Známy je pre svoje avantgardné návrhy, eklektické potlače, latex a hlavne lebky. Kultovým sa v 90-tych rokoch stalo jeho tričko s lebkou, ktoré nosila brazilská mládež.
ukážka z mužskej kolekcie Zima 2010
Kolekcia Ready to wear Leto 2011
photos from http://ffw.com.br/

1 komentár: